Piotr Stosio

radca prawny

Opis.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

O tym jak szybko uzyskać rentę po wypadku

Piotr Stosio19 kwietnia 2020Komentarze (0)

Jedną z tych rzeczy, których poszkodowani w wypadkach boją się najbardziej, przed wystąpieniem na drogę postępowania sądowego, jest długość procesu sądowego. To prawda. Największe i najtrudniejsze sprawy o odszkodowanie, zadośćuczynienie i rentę trwają nawet po kilka lat.

W przypadku renty istnieje jednak możliwość błyskawicznego jej uzyskania. Jeżeli więc zastanawiasz się, jak szybko uzyskać rentę po wypadku, to przeczytaj koniecznie mój tekst.

Zabezpieczenie renty po wypadku

Wyobraźmy sobie taką sytuację. Brałeś udział w poważnym wypadku. Wyszedłeś ze szpitala, a żeby wrócić do zdrowia, musisz niezwłocznie podjąć rehabilitację, którą bezpłatnie na NFZ otrzymasz za kilka miesięcy. I to pewnie tylko jeden turnus. W dodatku swoje kosztują lekarstwa, sprzęt ortopedyczny, wiele wydajesz także na dojazdy do placówek medycznych. Musisz opłacić też prywatne wizyty lekarskie, bo do specjalistów na NFZ nie jest łatwo dostać się.

Myślisz, że jak jesteś poszkodowanym w wypadku, to ubezpieczyciel sprawcy szybko wypłaci Ci należne świadczenia. Tymczasem nie dość, że trzeba wypełnić stertę skomplikowanych dokumentów, wszystko dokładnie opisać, to jeszcze za każdym razem traktują Cię jak oszusta, który chce wyłudzić odszkodowanie i rentę po wypadku. A Ty chcesz tylko to, co Tobie się należy.

Po 2 miesiącach otrzymujesz kilka czy kilkanaście tysięcy zadośćuczynienia i odszkodowania, które nie wystarczają na wszystko. Przeraża Cię, gdy myślisz o procesie sądowym. Mimo że wszyscy informują, że aby otrzymać odpowiednie środki, trzeba wytoczyć powództwo przeciwko firmie ubezpieczeniowej sprawcy wypadku.

Jak szybko uzyskać rentę po wypadku?

I faktycznie, największe sprawy o odszkodowanie, zadośćuczynienie i rentę po wypadku potrafią trwać po 3 lata. A nawet i dłużej. To nie znaczy jednak, że musisz długo czekać na należne Ci pieniądze, bądź przyjmować za wszelką cenę niekorzystną propozycję ugody przygotowaną przez ubezpieczyciela.

Właśnie w takich sytuacja z pomocą przychodzi instytucja zabezpieczenia w postępowaniu cywilnym! Być może słyszałeś o niej w telewizji, bo o zabezpieczeniu różnych… sytuacji było ostatnio głośno w polityce, ale tym zajmować się nie będę.

Jeżeli jesteś poszkodowanym w wypadku, możesz uzyskać zabezpieczenie renty po wypadku na czas procesu. W takiej sytuacji będziesz co miesiąc dostawał rentę, tak jakbyś dostawał ją po zakończonym wyroku. Nie ma znaczenia, że proces sądowy potrwa 4 lata. Możesz zabezpieczyć swoją przyszłość już na jego starcie, otrzymując właśnie dodatkowe środki przez te 4 lata.

To nieco podobna formuła do zabezpieczenia alimentów na dzieci w przypadku rozwodu. O tym możesz przeczytać szerzej na innym bardzo popularnym blogu o rozwodzie z grupy Web.Lex.

Zabezpieczenie renty po wypadku w praktyce

Generalnie, aby uzyskać zabezpieczenie w postępowaniu cywilnym należy wykazać interes prawny oraz uprawdopodobnić roszczenie.

Jak szybko uzyskać rentę po wypadku

W przypadku renty po wypadku, niezależnie od tego, czy to renta wyrównawcza z tytułu utraconych dochodów czy z tytułu zwiększonych potrzeb, jest więc łatwiej! A to dlatego, że wystarczy uprawdopodobnić, że należy Ci się renta po wypadku, nie musisz tego udowadniać.

Ale co to znaczy uprawdopodobnić? W bardzo dużym skrócie pokazać, że renta Ci się należy, bo co miesiąc ponosisz koszty leczenia, rehabilitacji, opieki, dojazdów, rehabilitacji i wielu innych. W jaki sposób to zrobić? Możliwości jest bardzo wiele, ale na ten temat przygotuję oddzielny tekst.

A więc reasumując, prawdą jest, że procesy sądowe o zapłatę odszkodowania, zadośćuczynienia czy renty trwają długo. Ale w odróżnieniu od odszkodowania i zadośćuczynienia rentę po wypadku można uzyskać bardzo szybko. Nie jest to aż tak skomplikowane, to nie fizyka kwantowa. Często wśród swoich klientów słyszę wątpliwości, czy aby na pewno warto iść do sądu? Warto! Sądy, zwyczajnie, też są dla ludzi.

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu, chętnie na nie odpowiem.

Piotr Stosio
Radca Prawny

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 604 183 261e-mail: biuro@warszawskakancelaria.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez SSK Radcowie Prawni Stosio Kubiak spółka jawna Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest SSK Radcowie Prawni Stosio Kubiak spółka jawna z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@warszawskakancelaria.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: